کد خبر : 1158
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 آوریل 2019 - 12:52

حواشی حذف نود و فردوسی‌‌پور؛ رقابت شاگرد با استاد

محمد حسین میثاقی به تهیه کنندگی فردوسی پور از برنامه فوتبال ۱۲۰کنار گذاشته شد و محمدی(وسط) جایگزین او شد عوامل فوتبال برتر به هیچ عنوان دوست ندارند شائبه جایگزینی ۹۰ برایشان پیش بیاید و خود را کلا برنامه‌ای جداگانه معرفی می‌کنند. حتی قرار بر این شده که فوتبال برتر در روزی غیر از دوشنبه‌ها پخش

محمد حسین میثاقی به تهیه کنندگی فردوسی پور از برنامه فوتبال ۱۲۰کنار گذاشته شد و محمدی(وسط) جایگزین او شد

عوامل فوتبال برتر به هیچ عنوان دوست ندارند شائبه جایگزینی ۹۰ برایشان پیش بیاید و خود را کلا برنامه‌ای جداگانه معرفی می‌کنند. حتی قرار بر این شده که فوتبال برتر در روزی غیر از دوشنبه‌ها پخش شود. میثاقی در برنامه ویژه دربی در این باره گفت: «من هرچه در کارم دارم و یاد گرفتم از عادل فردوسی پور است و امیدوارم سال ۹۸ برای او خوب باشد و به‌زودی عادل فردوسی پور را ببینیم.»


تغییر و تحولات در برنامه‌های ورزشی تلویزیون ادامه دارد. در پایان سال گذشت مشخص شد که سنبه علی فروغی مدیر این شبکه از سنبه مردم و عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده برنامه نود قوی‌تر است، عادل فردوسی پور از برنامه نود و ظاهرا کلا از شبکه سوم سیما کنار گذاشته شده است. حالا با پایان تعطیلات سال تازه مشخص شده است که شبکه سه کلا “برند” نود را هم کنار گذاشته است.

حواشی حذف فردوسی‌؛ رقابت شاگرد با استاد/ ادامه واکنش‌ها

روز گذشته دکور برنامه نود بعد از ماه‌ها جنجال از استودیو جمع آوری شد. این اتفاق اینگونه تفسیر شده که شبکه سوم سیما “برند” نود را هم فعلا کنار گذاشته است و این برنامه پس از ۲۰ سال فعالیت تعطیل شده است. نود سالهاست که پر بییننده‌ترین برنامه تلویزیون است.

اواخر سال گذشته سازمان صدا وسیما اعلام کرد که عادل فردوسی‌پور مجری نود دیگر در این برنامه نخواهد بود، اما در شبکه ۳ خواهد ماند. محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی این سازمان گفت که از سال جدید “تحولاتی ویژه” در برنامه ۹۰ صورت خواهد گرفت و این برنامه با گروهی جدید پخش می‌شود.

با این وجود با آغاز سال جدید مشخص شده است که نه عادل فردوسی پور در شبکه سه سیما می‌ماند و نه برنامه نود.

موقعیت عادل فردوسی پور پس از انتصاب علی فروغی مدیر جوان بسیج صداوسیما به عنوان رییس شبکه سوم سیما روز به روز تضعیف شد. عادل بار‌ها و بار‌ها با این مدیر به اختلاف خورد و در سال گذشته در اقدامی بی سابقه دو هفته پیاپی برنامه نود از شبکه سوم پخش نشد. با این حال نود همچنان محبوبترین برنامه تلویزیونی باقی ماند. بعد‌ها عادل فردوسی پور اعلام کرد که سال کاری سختی را سپری کرده است.
بیشتر بخوانید: سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “فروغی”

چه کسی جایگزین نود و فردوسی‌پور می‌شود؟
حالا که جدایی فردوسی پور از شبکه سه و تعطیلی نود قطعی شده است، مسئله مهم آن است که تلویزیون چگونه می خواهد این خلاء بزرگ را پر کند. به نظر می‌رسد در این راستا اقدام هوشمندانه‌ای انجام شده است. اگر برنامه “نود” بدون فردوسی پور پخش می‌شد احتمالا با ریزش مخاطب بسیار زیادی روبه رو می‌شد. ظاهرا در همین راستاست که شبکه سوم سیما کلا برند “نود” کنار گذاشته است.

مدیران و سیاستگذران این شبکه تصمیم گرفته اند محتوای نود را به برنامه دیگری انتقاد دهند، البته با اجرای متفاوت. در این راستا برنامه “فوتبال برتر” را برای این کار در نظر گرفته اند. محمد حسین میثاقی مجری “فوتبال برتر” نیز به نوعی جایگزین فردوسی پور شده است.

میثاقی که همیشه فردوسی‌پور را استاد خود می‌دانست و مجری محبوب نود او را کشف کرده بود حالا رقیب او شده است. البته احتمالا “فوتبال برتر” تفاوت‌هایی با نود خواهد داشت، اما میثاقی نشان داده است که روش کارش شباهت زیادی به فردوسی پور دارد.

عوامل فوتبال برتر به هیچ عنوان دوست ندارند شائبه جایگزینی ۹۰ برایشان پیش بیاید و خود را کلا برنامه‌ای جداگانه معرفی می‌کنند. حتی قرار بر این شده که فوتبال برتر در روزی غیر از دوشنبه‌ها پخش شود. میثاقی در برنامه ویژه دربی در این باره گفت: «من هرچه در کارم دارم و یاد گرفتم از عادل فردوسی پور است و امیدوارم سال ۹۸ برای او خوب باشد و به‌زودی عادل فردوسی پور را ببینیم.»

در تحولی دیگر میثاقی که مجری برنامه ستاره ساز نیز بود، از این برنامه کنار گذاشته شده است. احتمالا این تحول برای تمرکز بیشتر او بر “فوتبال برتر” است. محمدرضا احمدی از این به بعد اجرای ستاره ساز را بر عهده خواهد داشت.

تبعات حذف عادل فردوسی پور و تعطیلی نود به شبکه ورزش هم رسیده است. برنامه فوتبال ۱۲۰ هم که با اجرای محمد حسین میثاقی از شبکه ورزش پخش می‌شد، با مجری دیگری به کار خود ادامه می‌دهد. با این حساب میثاقی را تنها باید در برنامه فوتبال برتر شبکه سه ببینیم. فوتبال ۱۲۰ تا کنون در سال جدید پخش نشده و از پنجشنبه هفته جاری با اجرای حمید محمدی روی آنتن شبکه ورزش خواهد رفت.

اکانت اینستاگرام این برنامه هم چند روز پیش در پستی اعلام کرد که ۲۲ فروردین، نخستین قسمت از این برنامه در سال ۹۸ روی آنتن خواهد رفت. گفته می‌شود ساختار این برنامه نیز با تغییراتی روبه رو می‌شود. تهیه کننده این برنامه عادل فردوسی پور است. به این ترتیب فردوسی پور فعلا همکاری اش را با محمد حسین میثاقی قطع کرده است.

واکنش طنز روزنامه شهروند به حذف نود

انتقاد‌ها همچنان ادامه دارد
واکنش‌ها به حذف عادل فردوسی پور در افکار عمومی و رسانه‌ها ادامه دارد. ورزشکاران و فوتبالیست‌های زیادی از عادل حمایت کردند. حتی چهره‌های منتقد او همچون علی کریمی و علی دایی نیز به دفاع از مجری محبوب پرداختند. یحیی گل محمدی حذف فردوسی پور را اشتباهی بزرگ خواند. تماشاگران فوتبال نیز همچنان از فردوسی پور حمایت می‌کنند. چند روز پیش در ورزشگاه وطنی قائمشهر هواداران یک صدا عادل فردوسی پور را تشویق کرده و پس از شادی گل پیراهنی با شماره ٩٠ به نمایش گذاشتند.

جنبش حمایت از فردوسی پور به داوران فوتبال هم سرایت کرده است. نوید مظفری کارشناس داوری که برای بررسی و تحلیل دربی به برنامه “فوتبال برتر” دعوت شده بود در اینستاگرام خود اعلام کرد این دعوت را رد کرده است چرا که “آنرا جایگزین برنامه نود می‌داند” او ابراز امیدواری کرده فردوسی پور باز گردد.

هنرمندان زیادی نیز در چند هفته گذشته از مجری و تهیه کننده نود حمایت کرده اند. این رویه همچنان ادامه دارد، مهناز افشار با انتشار پستی به محمد حسین میثاقی کنایه زد که ” از آب گل آلود ماهی می‌گیرد.”

امروز نیز صابر ابر بازیگر یادداشتی درباره فردوسی پور منتشر کرد. در این یادداشت آمده است: «بیست سال است یک نفر به نام «عادل فردوسی پور» که کلا دو بار با هم تلفنی حرف زدیم و یکبار هم سال‌ها قبل در سونای یک استخر خلوت او را دیدم و دوستانم هیجان زده شده بودند و من، چون فوتبالی نبودم و برنامه را دنبال نمی‌کردم فقط خوشحال شدم که یک نفر وجود دارد که در گِردی جکوزی نشسته و همه دورش می‌گردند… برنامه‌ای ساخته که در شهر و روستا و ده و دوردست‌ترین جای این کشور مخاطب دارد و از دل و جان برایش می‌گذارند، بعد یک نفر پیدا می‌شود که دلش نمی‌خواهد! و بیست سال زحمت یک گروه و بیست سال علاقه یک ملت را لای یک امضاء محو می‌کند!»

صابر ابر تاکیده کرده که نه اهل فوتبال است و نه رفیق گرمابه و گلستان فردوسی پور است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.