کد خبر : 1930
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 آگوست 2019 - 4:28

۴۲۰ هزار پرونده در استان اردبیل دادرسی شده است

۴۲۰ هزار پرونده در دادگستری استان اردبیل بررسی شده است رئیس کل دادگستری اردبیل گفت: در دادگستری استان اردبیل بیش از ۴۲۰ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفته است در حالی که در کل دادگستری استان اردبیل کمتر از هزار نفر کارمند و قاضی است و این با روحیه جهادی مجموعه دستگاه قضایی استان اردبیل

۴۲۰ هزار پرونده در دادگستری استان اردبیل بررسی شده است

رئیس کل دادگستری اردبیل گفت: در دادگستری استان اردبیل بیش از ۴۲۰ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفته است در حالی که در کل دادگستری استان اردبیل کمتر از هزار نفر کارمند و قاضی است و این با روحیه جهادی مجموعه دستگاه قضایی استان اردبیل تحقق یافته است.

به گزارش صدای مغان به نقل از تصمیم، در مراسمی و با حضور رئیس کل دادگستری استان اردبیل و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از زحمات سید عبدالله طباطبایی قدردانی و حبیب اشرفی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان پارس‌آباد منصوب شد.

سید ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم استفاده از نیروی انسانی موثر را یکی از مهم‌ترین رویکردهای ریاست قوه قضائیه عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین رویکرد‌های ریاست قوه قضائیه استفاده از نیروهای انسانی موثر است و این براساس فرمان و دستورالعمل هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در ابلاغ حکم ریاست قوه قضائیه است که در استان اردبیل نیز محدودیتی برای آن نداریم.

وی مبارزه با فساد را از اساسی‌ترین اولویت‌های دادگستری استان اردبیل دانست و افزود: مجموعه دستگاه قضایی استان اردبیل در بحث مبارزه به فساد حقوق عامه با کسی تعارف ندارد و مبارزه با فساد و جرایم از اساسی‌ترین و مهم‌ترین اولویت‌های دادگستری استان اردبیل است.

عتباتی با بیان اینکه بیش از ۴۲۰ هزار پرونده در دادگستری استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفته است تصریح کرد:‌ در دادگستری استان اردبیل بیش از ۴۲۰ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفته است  در حالی که در کل دادگستری استان اردبیل کمتر از هزار نفر کارمند و قاضی است و این با روحیه جهادی مجموعه دستگاه قضایی استان اردبیل تحقق یافته است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان پارس‌آباد می‌تواند سرآمد احیای حقوق عامه شود بیان کرد: باتوجه به اینکه شهرستان پارس آباد مغان باتوجه به اینکه دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه کشاورزی است بنابراین این شهرستان می‌تواند سرآمد احیای حقوق عامه شود.

وی با تاکید به بحث کشت و صنعت مغان اظهار کرد: در واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ما صیانت از بیت المال و حقوق عامه را اصلی‌ترین اولویت خود در دادگستری استان اردبیل قرار داده‌ایم و روند پیگیری آن به صورت جدی در حال پیگیری است.

 

مصون سازی جامعه از فساد نیازمند پیشگیری و برخورد بدون مماشات است

حبیب اشرفی، رئیس جدید دادگستری شهرستان پارس‌آباد مغان نیز در ادامه با اشاره برنامه‌های خود گفت: باید در دستگاه‌ قضایی کارهای خود را با تلاش و همچنین با دقت در راستای تقویت کارآمدی مجموعه دستگاه قضایی استان اردبیل پیش ببریم.

رئیس جدید دادگستری شهرستان پارس‌آباد ضمن تشریح برنامه‌های کاری خود افزود: حفظ کرامت مراجعین مجموعه دستگاه قضایی، کاهش اطاله دادرسی، کاهش موجودی‌ پرونده‌ها و رسیدگی سریع به پرونده‌ها از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اولویت‌ برنامه‌های کاری در دستگاه‌ قضایی شهرستان پارس‌آباد است.

وی با بیان اینکه باید برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه تلاش کنیم اظهار کرد: مصون سازی جامعه از فساد نیازمند پیشگیری و در مرحله بعدی برخورد بدون مماشات و محکومیت قطعی است و ما نیز با افراد شرور و مزاحمت‌های خیابانی به شدت برخورد می‌کنیم.

۱۶ هزار ابلاغ الکترونیک در دادگستری پارس‌آباد توسط سامانه ثنا ثبت شده است

سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل نیز در ادامه از حل مشکل نیروی انسانی در دستگاه قضایی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر مشکل نیروی انسانی برای ابلاغ‌های مجموعه دستگاه قضایی با الکترونیکی شدن سامانه ابلاغ ثنا تا ۹۰ درصد حل شده است.

وی با بیان اینکه سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا در دادگستری شهرستان پارس آباد مغان راه‌اندازی شده است تصریح کرد: سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا در دادگستری شهرستان پارس آباد مغان راه‌اندازی شده است و تاکنون ۱۶ هزار ابلاغ الکترونیک در دادگستری پارس آباد توسط سامانه ثنا ثبت شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان پارس‌آباد رتبه اول صلح و سازش در استان را کسب کرد افزود: با وجود افزایش غیر قابل قبول آمار طلاق در پارس آباد مغان، این شهرستان رتبه اول صلح و سازش پرونده های دادگستری را به خود اختصاص داده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.