کد خبر : 2029
تاریخ انتشار : جمعه 6 سپتامبر 2019 - 12:52

دولت آمریکا برای ملاقات با روحانی التماس می‌کند

امام جمعه اردبیل: دولت آمریکا برای ملاقات با روحانی التماس می‌کند اردبیل – امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهور ایران در حال التماس است و این از عجز استکبار خبر می‌دهد. به گزارش صدای مغان ؛آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل عنوان کرد: آمریکا از حالا به

امام جمعه اردبیل:
دولت آمریکا برای ملاقات با روحانی التماس می‌کند

اردبیل – امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهور ایران در حال التماس است و این از عجز استکبار خبر می‌دهد.

به گزارش صدای مغان ؛آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل عنوان کرد: آمریکا از حالا به ایران التماس می‌کند که در سفر آتی رئیس جمهوری به نیویورک با «روحانی» ملاقات کند؛ این التماس، یک شکست بزرگ است.

وی افزود: آمریکا باید پاسخگوی بزرگترین بحران انسانی معاصر به تعبیر سازمان ملل باشد که در آن بیش از ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: این هفته روزنامه فایننشال تایمز که در انگلستان منتشر می‌شود افشا کرد که یک مسئول بسیار مهم آمریکایی به کاپیتان کشتی ایرانی که مملو از نفت است پیشنهاد کرده که مسیر خود را کج و به طرف اسرائیل برود.

عاملی ادامه داد: به این کاپیتان گفته شده در مقابل این همکاری چند میلیون دلار پول می‌گیرد و آمریکا یک زندگی مرفه برای او در خود آمریکا فراهم می‌کند و به او اقامت و پناهندگی در آمریکا را می‌دهد؛ اما این کاپیتان با شجاعت و حریت تمام کل این پیشنهادات را رد کرده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: بعد از تصمیم شجاعانه کاپیتان کشتی، آمریکا او را تهدید کرده و گفته عقوبت و تنبیه‌های بزرگی برای او آماده خواهد کرد و تمام موجودی او در آمریکا را مصادره خواهد کرد. با این حال آمریکا از پاک بودن خود و از دفاع خود از حقوق بشر و عدالت و از ارزش‌های دموکراسی صحبت می‌کند و اعتقاد دارد که رهبری دنیای آزاد را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز این اقدام زشت را تصدیق کرد، افزود: حکومت آمریکا از نظر اخلاقی و ارزش‌های انسانی فوق العاده سقوط کرده است؛ البته این پیشنهاد از دولت ترامپ که قبلاً مراکز فحشاء و کازینوها و مراکز قمار محل درآمد او بود، بعید نیست.

عاملی ادامه داد: رشوه به کاپیتان کشتی دریایی اوج ضعف آمریکا در برابر ایران را می‌رساند که آنقدر مستأصل شده که به رشوه به نیروهای ایرانی پناه برده است.

به گفته وی یک ابرقدرت وقتی می‌خواهد با رشوه در برابر ایران به مقاصد شوم خود برسد نشان دهنده این بوده که این قدرت دیگر ابر قدرت یا رهبر جهان نیست.

عاملی یادآور شد: این اقدام نشان می‌دهد که محاصره اقتصادی ایران کاملاً شکست خورده و آمریکا مجبور شده به رشوه پناه ببرد.

خطیب جمعه اردبیل عنوان کرد: کاپیتان کشتی ایرانی مذکور که از اهالی هند است خود و همکارانش سه هفته در زندان حکومت جبل الطارق ماند اما روحیه خود را از دست نداد و ثابت کرد که در دنیا انسان‌هایی وجود دارند که نمی‌شود آنها را با پول خرید ولو فشار بسیار زیاد باشد.

وی افزود: او ایرانی نیست یک هندی است و شاید مسلمان هم نیست بلکه پایبند به اصول اخلاقی است؛ این را مقایسه کنید با رشوه‌هایی که عمر البشیر از عربستان گرفت و در مقابل ارتش سودان را به یمن فرستاد و هزاران مسلمان بی گناه و زن‌ها و بچه‌ها را کشت.

کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به سفر روز گذشته فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به اردبیل، افزود: با وجود تحریم و تنگدستی دولت، قرارگاه خاتم الانبیای سپاه، کشور را به کارگاه تبدیل کرده و در استان ما نیز این هفته تصمیمات بسیار مبارکی گرفته شد.

عاملی ادامه داد: این قرارگاه قبلاً در استان ما اقدامات مختلفی از جمله احداث سد سبلان، احداث سد سقزچی، بزرگراه اردبیل به نیر، بزرگراه اردبیل تا سه راهی صحرا و پل سه راهی صحرا، احداث جاده‌های دسترسی سد عمارت و تونل انحرافی و خرید نیروگاه اردبیل را عهده دار شده و به نتیجه رسانده است.

وی افزود: اجرای ۴۳ کیلومتر بزرگراه سه راهی صحرا به مشگین شهر که ۲۵ کیلومتر آن تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود و مابقی آن تا تابستان سال آینده به اتمام می‌رسد، انجام مطالعات راه آهن اردبیل به شمال استان که خوشبختانه مطالعات اولیه آن با داشتن توجیه اقتصادی به اتمام رسیده و طراحی ۲۵ کیلومتر اول آن شروع گردیده از جمله فعالیت‌های در دست اجرای قرارگاه خاتم الانبیا در استان اردبیل خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل یادآور شد: طراحی و ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی اردبیل که نقشه‌های اولیه آن به اتمام رسیده و در سفر رئیس جمهوری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، اجرای فاز دوم نیروگاه اردبیل به ارزش پنج هزار میلیارد تومان به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های نیروگاهی قرارگاه خاتم در کشور از دیگر فعالیت‌های قرارگاه خاتم در استان خواهد بود.

وی از اجرای چهار خطه کردن جاده گرمی بیله سوار به طول ۵۵ کیلومتر که عملیات اجرایی آن تا ۴۵ روز آینده آغاز خواهد شد اشاره کرد و افزود: تهیه پیشنویس همکاری قرارگاه با استانداری و راه و شهرسازی جهت تأمین مالی و اجرای حداقل ۲۰۰ کیلومتر جاده‌های چهار خطه در شمال و جنوب استان نیز انجام پذیرفته است.

به گفته عاملی در حال حاضر در استان حدود ۷۴۰ کیلومتر راه اصلی داریم که باید برای ایمنی جاده‌ها و کاهش تصادفات و توسعه گردشگری صنعتی و کشاورزی به بزرگراه تبدیل گردند.

عاملی یادآور شد: تا کنون در استان از ۷۴۰ کیلومتر بزرگراه، عملیات عمرانی و بهسازی ۱۴۰ کیلومتر انجام شده و امسال ۶۰ کیلومتر دیگر اضافه خواهد شد، هر چند با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته تا سه سال آینده بزرگراه‌های اردبیل به ۴۵۰ کیلومتر خواهد رسید.

امام جمعه اردبیل یادآور شد: مسئولان فرمانده قرارگاه خاتم در بازدید از استان پیشنهاد کردند که در بخش معدن هم سرمایه گذاری نمایند و قرار است اکیپ فنی آنها جهت بررسی هفته آینده در استان حضور یافته و نسبت به بررسی این موضوع اقدام لازم به عمل آورند.

ترامپ در تمام عرصه‌ها محکوم به شکست است

وی افزود: ترامپ در هیچ معرکه‌ای در مقابل ایران و منطقه پیروز نشده است بلکه در تمام معرکه‌ها باخته است؛ او نه فقط در عرصه محاصره اقتصادی ایران بلکه در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها باخته است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آمریکا دو هفته پیش با نهایت زبونی به حزب الله لبنان التماس کرد که از اسرائیل انتقام نگیرد و در مقابل آمریکا تحریم حزب الله را بردارد اما حزب الله به این پیشنهاد موهن جواب رد داد.

به گفته وی در هفته جاری آمریکا به حوثیون التماس کرد که با هم مذاکره کنیم، نفس این پیشنهاد نشان می‌دهد که پشت سر ائتلاف بر ضد یمن آمریکا ایستاده است و عربستان فقط یک ابزار است.

امام جمعه اردبیل یادآور شد: اسقاط هواپیمای جاسوسی بسیار پیشرفته آمریکا توسط ایران نیز یک شکست بزرگ برای حکومت آمریکا بود این هواپیما در ارتفاع ۳۸ کیلومتری پرواز می‌کرد و آمریکا یقین داشت که هیچ ضد هوایی به ارتفاع ۳۸ کیلومتری نمی‌رسد اما ایران موشک ضد هوایی سوم خرداد را تولید کرده بود ولی قادر به امتحان و آزمایش آن نبود تا این که هواپیمای جاسوسی آمریکا از غیب رسید و ایران به راحتی آن را ساقط کرد.

پیشرفت علمی ایران برای استکبار به کابوس تبدیل شده است

به گفته وی از آن زمان این پیشرفت علمی ایران برای آمریکایی‌ها کابوس شده است. آنها اعلان کرده‌اند که پهپادهای جاسوسی ما باید از این به بعد برای ارتفاع ۶۰ کیلومتری ساخته شوند.

امام جمعه اردبیل در ادامه گفت: دستگیری کشتی انگلیسی در ازای شیطنت دولت انگلیس شکست بسیار بزرگ دیگر برای آمریکا بود چون ناوهای آمریکایی که در آن نزدیکی بودند به شدت به کاپیتان انگلیسی پیغام می‌دادند که به دستور ایرانی‌ها اعتنا نکن و به طرف ایران نرو؛ وقتی نیروهای ما تعلل کاپیتان را دیدند با هلکوپتر به عرشه کشتی پیاده شدند و خودشان هدایت کشتی را به طرف ساحل ایران بر عهده گرفتند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.