کد خبر : 2676
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 - 11:15

«مکتب سلیمانی» باید موضوع اصلی اتاق فکر دانشگاه‌ها شود

فرمانده ارشد جبهه مقاومت: «مکتب سلیمانی» باید موضوع اصلی اتاق فکر دانشگاه‌ها شود فرمانده ارشد جبهه مقاومت گفت: «مکتب سلیمانی» باید موضوع اتاق فکر دانشجویان دانشگاه‌ها شده و اساتید و نخبگان کشور را برای دستیابی به قله‌های افتخار علم و دانش یک پارچه و متحد سازد. به گزارش خبرنگار مهر، سردار رحیم نوعی اقدم، از

فرمانده ارشد جبهه مقاومت:
«مکتب سلیمانی» باید موضوع اصلی اتاق فکر دانشگاه‌ها شود

فرمانده ارشد جبهه مقاومت گفت: «مکتب سلیمانی» باید موضوع اتاق فکر دانشجویان دانشگاه‌ها شده و اساتید و نخبگان کشور را برای دستیابی به قله‌های افتخار علم و دانش یک پارچه و متحد سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار رحیم نوعی اقدم، از فرماندهان ارشد جبهه مقاومت و از همرزمان شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ظهر یکشنبه که در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند دفاعی – هسته‌ای در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی سخن می‌گفت با بیان اینکه ایام ۹ دی ماه که به نام روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گذاری شده است برای همه مردم ایران و شخصیت‌های با بصیرت روز مهم و ارزشمندی است اظهار کرد: این ایام مصادف شده است با شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند حماسی و جهادی شهید فخری زاده که هر دو از افتخارات انقلاب اسلامی هستند.

وی به نفوذ و دسیسه‌های دشمنان انقلاب در انتخابات سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی در صدد این بود تا با تمام توان و قدرت خود در این جریان نفوذ کند و حتی آمریکا سعی در انتخاب افرادی برای شرکت در این انتخابات بوده و به واسطه افراد دست نشانده خود به انتخاب گزینه‌ها می‌پرداخت و پیش بینی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌داد و حتی پیدایش جنبش سبز، سناریو تظاهرات خیابانی و اعلام آرای تقلبی از ماه‌ها قبل انتخابات ۸۸ طراحی شده بود که با هوشیاری ملت ایران با شکست مواجه شد.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت سناریو از پیش تعیین شده آمریکا در انتخابات ۸۸ را در جهت فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: در این انتخابات نقاب‌ها از چهره بسیاری از افراد برداشته شد و شخصیت‌های حیله گر و نفوذی خود را نشان دادند که سعی در گسترش شورش‌های از پیش طراحی شده خود بودند و حتی ساعت‌ها قبل از شمارش آرا نیز مدام از کلمه تقلب و اعتراض سخن گفته و دست به نظرسنجی جهت ایجاد تشویش در جامعه می‌پرداختند ولی آنها از اشراف کامل نیروهای اطلاعات و سپاهیان آگاه کشور به نقشه‌های شوم و توطئه گر خود غافل بودند و به بدترین شکل ممکن نیز به جزای اعمال فتنه گرانه خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز رسیدند.

مکتب حاج قاسم سلیمانی مکتب امام حسین (ع) است

سردار نوعی اقدم در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مقام شاخص سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که حاج قاسم سلیمانی یک فرد نیست یک مکتب است و هر چه زمان می‌گذرد بیشتر این مکتب شأن و ارزش خود را نشان می‌دهد و ضرورت دارد تا این مکتب را الگو و سرمشق راه انقلابی خود قرار دهیم چرا که بهترین راه، راه شهادت است.

وی با بیان اینکه مکتب حاج قاسم سلیمانی دو گفتمان بنیادین و اساسی دارد، تصریح کرد: اولین گفتمان، گفتمان مقاومت و دومی گفتمان انقلابی گری است و اگر این دو شاخص را در کنار هم قرار دهیم به این جمله خواهیم رسید که «ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم» و راه و روش ما، همواره راه شهادت و ایثارگری خواهد بود که یادگار مهم و مقدس مکتب حاج قاسم سلیمانی است و باید در جامعه نهادینه شود.

رسالت اصلی دانشگاه‌ها حرکت در مسیر اخلاق مداری و تربیت روحیه جهادی است

فرمانده ارشد جبهه مقاومت بزرگترین رسالت دانشگاه را حرکت در مسیر مکتب حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی معلم اخلاق و قهرمان ایثارگری است که در مکتب این شهید بزرگوار باید دانشجویانی پرورش یابند که روحیه جهادی و انقلابی داشته و راه و شیوه مقاومت و استکبارستیزی حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهند.

سردار نوعی اقدم بیان کرد: مکتب حاج قاسم باید اتاق تفکر دانشجویان دانشگاه‌ها باشد و اساتید و نخبگان کشور را یک پارچه و متحد سازد تا همگان به یک هم زبانی و وحدت کلمه برسند و آن هم چیزی جز حرکت در مسیر اعتلای نام انقلاب اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها و به خصوص دستیابی به قله‌های افتخار علم و دانش است.

حاج قاسم سلیمانی و مکتب برجسته او یک قدرت جهانی است

وی با بیان اینکه در طول ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با وجود اعمال انواع دسیسه‌ها و تحریم‌ها توسط دشمنان فرماندهان ما همواره برقله های پیروزی و افتخار ایستاده‌اند تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته همان فرماندهان و شهدای والا مقام ۸ سال دفاع مقدس بود که تمام قد و استوارانه در برابر دشمن ایستاد و حماسه‌ای ماندگار در مواجه با داعش رقم زد.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت ادامه داد: اگر بخواهیم مکتب حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهیم باید در تربیت نیروهای مخلص و انقلابی خود اخلاق را سر لوحه قرار دهیم و عشق و محبت انقلاب را در دل‌های نوجوانان و جوانان این کشور پرورش دهیم، چرا که احساسات، غیرت و شرف یک ایرانی همواره در تمام عرصه‌ها همراه و یاری گر او بوده است و این اخلاق مداری و مهربانی سردار سلیمانی بود که او را برای همیشه تاریخ در دل‌ها جاودانه کرد.

سردار نوعی اقدم شخصیت و نگرش حاج قاسم سلیمانی را جهانی عنوان کرد و گفت: بزرگترین ترس و واهمه آمریکا، ترس از شخصیت و قدرت حاج قاسم سلیمانی بود که مدت‌ها بود در تمام جهان ریشه‌ای عمیق ایجاد کرده بود و آمریکا درمانده و عاصی چاره‌ای جز شهادت حاج قاسم سلیمانی را نداشت.

شجاعت و مدیریت حاج قاسم سلیمانی در عرصه‌های نبرد مثال زدنی بود

وی سردار حاج قاسم سلیمانی را سرباز شجاع و وفادار ولایت دانست و افزود: حاج قاسم سلیمانی رهبری در میدان جنگ بود که در کم‌ترین زمان ممکن رفتار دشمن را شناسایی می‌کرد و به نحو احسن بهترین تصمیم‌ها را در اوج بحران می‌گرفت و از تمامی عرصه‌های سخت مقابله با دشمن نیز سربلند و پیروز بیرون آمد و نشان داد سرباز قدرتمند ولایت و پرورش یافته مکتب انقلاب است.

وظیفه ما ادامه دادن راه حاج قاسم سلیمانی و محافظت از انقلاب است

سردار نوعی اقدم بیان کرد: وظیفه ما حفاظت از انقلاب و ارزش‌های آن است چرا که این انقلاب یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است و ما به عنوان سربازان کوچک این عرصه باید نگهبان و حافظ این انقلاب باشیم و در راستای تعالی و رشد انقلاب از هیچ تلاشی فرو گذار نباشیم.

فرمانده ارشد جبهه مقاومت انقلاب اسلامی ایران را قدرت سوم در جهان دانست و گفت: ما ملتی هستیم که همواره استوار در برابر تحریم‌ها و انواع توطئه‌های شوم دشمنان در تمام این سال‌ها ایستاده‌ایم و بارها قدرت خود را در منطقه و علیه زورگویانی نظیر آمریکا، اسرائیل و دست نشانه‌های آنها نشان دادیم و هم اکنون نیز در عرصه‌های علمی و ساخت انواع ماهواره، موشک و تجهیزات به خودکفایی و اقتدار ملی رسیده‌ایم.

ترور نشان از ضعف و درماندگی دشمنان است

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این وبینار با بیان اینکه در آستانه سالروز ۹ دی روز میثاق امت با ولایت قرار داریم، گفت: در این روز برخی افراد با بصیرت پایین با کمک رسانه‌های معاند سعی داشتند امنیت ملی را به خطر بیندازند که موفق نشدند.

عزیز حبیبی با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی هیچ حامی غیر از خدا و هیچ ضمانتی بالاتر از پشتوانه مردمی ندارد، افزود: ملت ایران اسلامی زمانی می‌تواند در برابر دسیسه‌های دشمنان به صورت هماهنگ و منسجم ایستادگی کند که زیر بیرق ولایت قرار گیرد.

وی با اشاره به حرکت ظالمانه دشمنان در به شهادت رساندن فرماندهان نظامی و دانشمندان هسته‌ای کشور، گفت: دشمن وقتی می بیند هیچ روشی برای مقابله مستقیم با ایران ندارد، اقدام به ترور و حذف فیزیکی فرماندهان نظامی و دانشمندان ما می‌کند که این حرکت نشان از ضعف و درماندگی آنان است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.