کد خبر : 2791
تاریخ انتشار : شنبه 16 ژانویه 2021 - 14:22

از دولت ‌بابت گرانی کالاهای اساسی گلایه داریم

امام جمعه اردبیل: از دولت ‌بابت گرانی کالاهای اساسی گلایه داریم / از بابت خاموشی‌های اخیر ناراحتیم امام جمعه اردبیل گفت: در شرایطی که مردم با مشکلات معیشتی و تأمین کالاهای اساسی مواجه هستند نیاز است تا دولت تدابیر ویژه و اساسی در این زمینه بیندیشد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی

امام جمعه اردبیل:

از دولت ‌بابت گرانی کالاهای اساسی گلایه داریم / از بابت خاموشی‌های اخیر ناراحتیم

امام جمعه اردبیل: از دولت ‌بابت گرانی کالاهای اساسی گلایه داریم / از بابت خاموشی‌های اخیر ناراحتیم

امام جمعه اردبیل گفت: در شرایطی که مردم با مشکلات معیشتی و تأمین کالاهای اساسی مواجه هستند نیاز است تا دولت تدابیر ویژه و اساسی در این زمینه بیندیشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: خداوند را شاکریم که شعله‌های کرونا رو به خاموشی است. در این خصوص از پزشکان، پرستاران و همه کادر درمان تشکر ویژه داریم و از هم‌استانی‌ها هم تشکر داریم که به طور شایسته، پروتکل‌ها را رعایت کردند و همچنین تقاضا داریم که از این به بعد هم با نهایت دقت و حساسیت، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. مخصوصا از هیئات مذهبی در ایام فاطمیه انتظار داریم از اجتماعات بزرگ اجتناب کنند و با عده معدود و محدود اقامه عزاء کنند.

ادامه تبلیغ روانی دشمن در ارائه آمار کرونایی توسط مسئولان

وی افزود: از صدا و سیما می‌خواهیم حتما در بیمارستان‌ها حضور پیدا کند و عملا به مردم نشان دهد که فروکش کردن کرونا واقعاً صحت دارد چون دشمن با تمام توان تبلیغ می‌کند که گزارشات مسئولان در این باب صحت ندارد و مسئله برای کشاندن مردم به راهپیمایی ۲۲ بهمن است. اگر آمار کرونا بالا رود می‌گویند جعلی است و اگر پایین بیاید می‌گویند برای فلان امر است. آنها برای هرحالتی برنامه و شیطنتی دارند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: در این خصوص دشمن خاطرش جمع باشد که اگر در ۲۲ بهمن اجازه راهپیمایی باشد، باز دشمن انگشت حیرت به دندان خواهد گرفت. ملت ما در بصیرت فوق‌العاده است. ضرب المثل ترکی است که « قوردون آغزینان توشن موجود حادر اولار». ما پنجاه سال در دهان گرگ بودیم و بعد از پنجاه سال نجات یافتیم و گرفتار پنجاه ساله، دیگر دوباره خود را گرفتار نمی‌کند.

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد: خدای متعال را با تمام وجود شاکریم که امکان اقامه جمعه و جماعات برای ما فراهم شد، محرومیت از جمعه و جماعات، خسارت بسیار بزرگی است و انسان فقط بعد از مرگ متوجه می‌شود که نماز جمعه و جماعت چه ثوابی دارد.

وی اظهار کرد: ذره‌ای تردید نکنید که فردی که بدون نماز جمعه و جماعت از دروازه دنیا خارج می شود، با رؤیت ثواب این دو شعائر بزرگ دین پشیمان می‌شود.

عدم مدیریت دولت در گرانی ارزاق عمومی مشهود است

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از دولت از بابت گرانی ارزاق عمومی و عدم تدبیر، گلایه داریم. مدیریت چند رقم جنس پرمصرف غذایی که سفره قشر متوسط و پایین را تأمین می کند، مسأله سختی نباید باشد.

خاموشی‌های اخیر قابل قبول نیست

عاملی ادامه داد: از بابت خاموشی‌های اخیر ناراحتیم. این مسأله، سوژه حجم عظیمی از تبلیغات دشمن علیه کشور ما شد. اینکه از طرف مسئولین گفته می‌شود پیش‌بینی ازدیاد مصرف نکرده بودیم، کاملا مردود است و مسئولی که چنین حرفی بزند، باید سریعا سِمَت خود را ترک کند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: قضیه ترامپ از جهات عدیده دارای عبرت است: اول اینکه ظلم عاقبت ندارد. او فوق العاده به ملت ایران و ملت‌های دیگر مثل سوریه و یمن ظلم کرد. سردار با عظمتی مثل سلیمانی را شهید کرد و حالا از ترس انتقام، ذلیلانه می‌گوید کار من نبود کار اسرائیل بود! مثل یزید که بعد از شهید کردن امام حسین و بعد از خطبه‌های امام سجاد و حضرت زینب در شام گفت که حسین را من نکشتم، ابن زیاد سر خود او را کشت! این تلوّن، دروغ و نفاق ذلّت بزرگی برای او است.

عاملی ادامه داد: ذلّت او، ظهور قهاریّت و جبّاریّت خداوند است. به ذهن چه کسی می‌رسید که ترامپ با آن قدرت ظاهری به بدترین ذلت مبتلی شود به حدی که کنگره و حتی هم حزبی‌های او نمی‌خواهند حتی یک روز بیشتر در ریاست جمهوری بماند و درصدد عزل او هستند.این درس بزرگی برای ماست، خداوند اگر بخواهد کسی را بزند «من حیث لا یحتسب» می زند و فرار از حکومت او ممکن نیست.

وی اظهار کرد: او می خواست ایران را ساقط کند و در تهران جشن کریسمس بگیرد، ولی خودش ساقط شد. جان بولتون گفت امسال در تهران کریسمس را جشن می‌گیریم ولی مثل تفاله او را بیرون انداختند. پمپئو نیز تا خرخره مملو از کینه ایران و سخنگوی سازمان منافقین است. او حتی در این چند روز باقیمانده از ریاست کثیف خود، فرصت را از دست نمی دهد و علیه ایران اقدام می کند اما آرزویش که شکستن اراده ملت بود در دلش ماند و ناکامانه وزارت خارجه آمریکا را در ۲۰ ژانویه ترک می‌کند.

جواب ظلم، ظلم است

امام جمعه اردبیل افزود: نتیجه این سخن این است که پس ظلم نکنیم، خیانت نکنیم، انسان‌ها را اذیت نکنیم، با زندگی انسان‌ها بازی نکنیم، مثل ترامپ متکبّر نباشیم که در ابطال توافق برجام مثل کودکان باد به غبغب انداخت و ندانست که کبریایی لباس خداست و هر کس تکبر کند تمام ذرات عالم با او چموشی می‌کنند و خداوند تعهد کرده که متکبر را بر زمین بزند.

عاملی افزود: این حادثه نشان داد که سیستم دموکراسی آمریکا، قدرت بالا آوردن نخبه را ندارد. در ادوار قبلی ریاست جمهوری آمریکا هم این مطلب کاملا ثابت شده بود. نتیجه آن، بوش بود که به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی بدون اجازه شورای امنیت سازمان ملل به عراق حمله و دو میلیون انسان را بیچاره کرد و در آخر گفت اشتباه کردیم خدا ما را خواهد بخشید.

وی تصریح کرد: دموکراسی، مرحله دوم است. مرحله اول احراز اوصاف آرمانی برای رهبری است عدالت را به تیغ رای سپردن عین ظلم و بی عدالتی است. انسان قمارباز، انسان حرام خوار، انسان بی تربیت و انسان سنگدل بیشتر از ترامپ نمی شود. او هیچوقت معنای اشک یتیم را نمی فهمد. او داروهای حیاتی را تحریم کرد؛ چقدر از بیماران ما به خاطر محرومیت از داروهای حیاتی و ضروری، جان خود را از دست دادند. بیماری های صعب العلاجی همچون وجود تومور، سرطان، ام اس و بیماری های عجیب و غریب دیگر طوری هستند که وقتی دارو پیدا نمی شود، بیماری سریعا پیشرفت می کند و بیمار جان خود را از دست می‌دهد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: دموکراسی یله و افسار گسیخته، بزرگ تر از ترامپ را بالا نمی آورد. ولی اینجا باید منصفانه صحبت کرد؛ دموکراسی ما هم قدرت بالا آوردن نخبه را ندارد. نه در سطح ریاست جمهوری و نه در سطح مجلس و من علت آن را مفصّلاً خدمت رهبر معظم انقلاب عرض کرده‌ام.

دموکراسی آمریکا معیوب است

وی اظهار کرد: در هر حال این حادثه ثابت کرد که دموکراسی آمریکایی معیوب است. پس آمریکا که می‌گوید من در کل دنیا مسئول دموکراسی هستم و هر جا دموکراسی خراب شود من دخالت می‌کنم از این به بعد باید حیاء کند. او دیگر حق صحبت از دموکراسی ندارد.

ترامپ آبروی کشورش را ریخت

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: ترامپ، آبروی کشورش را ریخت و با صراحت با عدم پذیرش انتخابات، به دیکتاتوری رسمیت داد. هرکس در انتخابات زیر بار قانون نرود، شعار او، هدف او و مشی او دیکتاتوری است. او عملا گفت که فوق قانون است و فوق قانون یعنی دیکتاتوری. او به ملت خود و کشورش رحم نکرد.

عاملی بیان کرد: سخن کنگره هم در لزوم استیضاح و عزل او این است که به او اعتماد نیست ممکن است در یک لحظه با یک تصمیم آمریکا را به پرتگاه ببرد. این همان سخن مقام معظم رهبری است که فرمودند آمریکا مورد اعتماد نیست. کشوری که به خود رحم نکند چگونه به دیگران رحم خواهد کرد؟!

تمام رسانه‌ها سخنان ترامپ را تحریم کردند

وی اظهار کرد: یک مسئله بسیار مهم این است که تقریبا تمام رسانه‌های آمریکا سخنان ترامپ را تحریم و او را از رسانه خود بیرون انداختند و در علت آن گفتند سخنان او فتنه درست می‌کند. این کار معنایش این است که آزادی بیان، قید دارد و مطلق نیست در حالی که غربی‌ها سال ها با این گزاره مخالفت کرده و بارها کشور ما و کشورهای مخالف خود را با همین استدلال محکوم کرده‌اند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: بایدن گفت در حمله به کنگره به مقدسات ما و به دموکراسی ما حمله شد و آن را شدیدا محکوم کرد. می گوییم چگونه می شود که مقدسات شما احترام دارد ولی مقدسات ما احترام ندارد؟ چگونه می‌شود که مجله شارلی ابدو و مجلات دانمارک به رسول خدا اهانت می‌کنند و شما از آن حمایت می کنید و می گویید آزادی بیان بالاتر از حرمت اشخاص است؟ آیا رسول خدا به اندازه دموکراسی گندیده شما حرمت ندارد؟!

عاملی ادامه داد: رگبار تعارض در اندیشه لیبرالیسم غوغا می‌کند. آنها به طور مدام از اصول خود استعفا داده و عقب‌نشینی می‌کنند آنها فقط در فکر منافع خودشان هستند، از یک طرف می گویند آزادی بیان مقدس است ولی نمی گذارند کسی هولوکاست را نقد کند.

وی تصریح کرد: می‌گویند تمام مذاهب در انجام آیین خود آزادند ولی برای حجاب جریمه می گذارند و مناره ها را در اروپا به رفراندوم می‌گذارند، می‌گویند باید ملت ها حاکمیت ملی داشته باشند ولی تمام حاکمیت های ملی را نقض کرده‌اند. می گویند دیکتاتورها سم مهلک برای دموکراسی و حقوق بشر هستند ولی از بدترین دیکتاتور ها مثل بن سلمان مشهور به ابومنشار حمایت جانانه می کنند.می‌گویند در دنیا باید صلح حاکم باشد و همه باید در مسیر صلح قدم برداریم ولی از بدترین جنگ افروزها مثل اسرائیل و بن سلمان حمایت می کنند.‌

عاملی اظهار کرد: اینها همه مقدمه افول آنها و افول تمام تمدن‌هایی است که با مردم خود و ملت‌ها و مفاهیم مقدس بشری، اینگونه سلوک بکنند.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.