کد خبر : 422
تاریخ انتشار : جمعه 18 ژانویه 2019 - 17:46

الزامات افتتاح بیمارستان جدید الاحداث شهدای پارس آباد مغان

یا من اسمه دوا و ذکره شفا الزامات افتتاح بیمارستان جدید الاحداث شهدای پارس آباد مغان مژده افتتاح بیمارستان شهدا در دهه فجر امسال به نقل از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، دورنمای روشن از آینده بهداشت و درمان منطقه ترسیم نموده است و همگان را به رفع چالشهای موجود و حل بخش

یا من اسمه دوا و ذکره شفا
الزامات افتتاح بیمارستان جدید الاحداث شهدای پارس آباد مغان

مژده افتتاح بیمارستان شهدا در دهه فجر امسال به نقل از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، دورنمای روشن از آینده بهداشت و درمان منطقه ترسیم نموده است و همگان را به رفع چالشهای موجود و حل بخش اعظمی از مشکلات کوچک و بزرگ بخش درمان شمال استان اردبیل، امیدوار کرده است.
افزایش تختهای بستری، افزایش پرسنل درمانی و غیردرمانی، کاهش حجم مراجعین به اورژانس بیمارستان امام خمینی ره، توسعه امکانات تشخیصی و درمانی منطقه و کاهش موارد اعزام به مرکز استان از مهمترین پیامدهای ارزشمند افتتاح بیمارستان شهدای پارس آباد مغان می باشد که ما را در استانداردسازی توانمندیها در رفع نیازمندیها و تحقق عدالت در حوزه بهداشت و درمان در منطقه یاری خواهد نمود.
لیکن دستیابی به این اهداف متعالی بدون در نظر گرفتن الزامات ذیل محقق نخواهد شد و افتتاح غیراصولی و تبلیعاتی بیمارستان مشکلی بر مشکلات منطقه در حوزه بهداشت و درمان خواهد افزود.

۱. افتتاح بدون پذیرش بیمار بیمارستان، درمانگاه تخصصی بدون طرح و برنامه، غربالگری سرطان بدون برنامه ریزی و توانمندی، نابسامانی های موجود در محوطه و خیابان های اطراف بیمارستان، سرنوشت مبهم کانال آب موجود در ضلع غربی بیمارستان و درب ورودی، اورژانس بدون امکانات و نیرو، بخشهای بالینی بدون پرسنل، وعده عملی نشده تاسیس مرکزMRI، پیش بینی های عملی نشده ترافیکی منطقه و جاده های دسترسی نابسامان منطقه، نبود چارت سازمانی مصوب و ابلاغی و بخش های بالینی بدون پشتیبانی های پاراکلینیکی و لجستیکی بخشی از حقایقی است که نگرانی های عمیقی را در خصوص افتتاح غیراصولی و غیرکارشناسی و میزان توانمندی بیمارستان و میزان تحقق اهداف مصوب تاسیس بیمارستان ایجاد می کند و لزوم پاسخگویی شفاف و منطقی مسئولین شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل را متذکر می شود.

۲. تخصصی سازی بیمارستان های موجود در یک منطقه موافقان و مخالفان و مزایا و معایب خود را دارد و در شهرهای مختلفی از کشور و در طول سالیان اخیر در بوته نقد و آزمون قرار گرفته است و همانطور که از شواهد و قراین مشخص است سرنوشت بیمارستان های امام خمینی ره و شهدای پارس آباد مغان نیز تخصصی شدن است، هرچند که بصورت رسمی جزییات این طرح از سوی مسئولین امر اعلام نشده است، لیکن شنیده ها نشان میدهد که بخش های داخلی، اطفال و زنان در بیمارستان شهدا متمرکز خواهد شد.
تخصصی شدن بیمارستان شهدا در صورتی طرح و برنامه موفقی خواهد بود که تختهای منتقل شده بیمارستانی بیمارستان امام خمینی ره به بخشی جراحی اختصاص دهد و کاهشی در تخت های بیمارستانی امام خمینی ره را شاهد نباشیم که در غیر اینصورت ایده تخصصی کردن بیمارستان برای افتتاح غیراصولی و غیرکارشناسی بیمارستان شهدا، همان فکر قدیمی بیمارستان معاوضه ای خواهد بود که با تلاشها و پیگیری های قابل تقدیر و تشکر مسئولین و رسانه و در راس همه امام جمعه مردمی، فرماندار خستگی ناپذیر، نماینده محترم مجلس شواری اسلامی، خبرنگاران فعال رسانه های جمعی منطقه و مردم پیگیر و همیشه در صحنه منطقه منتفی شده است.

پارس آباد مغان به عنوان قطب تروما و مراقبتهای ویژه شمال استان اردبیل و در نوار مرزی ایران و آذربایجان نیازمند بیش از ۳۰۰ تخت بیمارستان فعال در شرایط فعلی است که روز به روز به میزان آن نیز افزوده می شود. با افتتاح بیمارستان شهدا به عنوان بیمارستانی مستقل،این نیاز مرتفع خواهد شد و هر گونه کاهش در این مساله مشکل ساز خواهد شد.
۳. پیشنهاد می گردد باتوجه به اهمیت و نقش بیمارستان شهدای پارس آباد مغان در حیات اجتماعی منطقه و شمال استان اردبیل کارگروه تخصصی با حضور نماینده دفتر امامت محترم جمعه، نماینده محترم مردم شریف شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و شبکه بهداشت و درمان، فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شهرداری، امور آب، برق، آب و فاضلاب، مخابرات، نیروی انتطامی و پلیس راهور و تمام نهادها و ارگان های مرتبط و کارشناسان امر و فعالین رسانه ها تشکیل و با رفع اصولی و کارشناسی مشکلات موجود، بررسی و رفع گردد تا شاهد افتتاح رسمی، کارآمد و اثربخش بیمارستان باشیم.

 

سلیمان باقی پریخانی

کارشناس پرستاری – شهرستان پارس آباد

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.