کد خبر : 449
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 ژانویه 2019 - 16:18

واکنش مردم به انتقال دستگاه اهدایی سونوگرافی ‌از مشکین‌شهر+فیلم

انتقال دستگاه سونوگرافی درمانگاه تامین اجتماعی مشکین‌شهر در حالی رخ داد که تعداد کثیری از بیماران با پرونده‌هایی در دست گرفتار مراکز درمانی در شهرها و استان‌های هم‌جوارند.   موج گسترده اعتراض‌های مردمی نسبت به انتقال دستگاه سونوگرافی درمانگاه ولیعصر(عج) با وجود بیمارانی متعدد و محتاج به سونوگرافی، خبرنگار تسنیم را بر آن داشت تا

انتقال دستگاه سونوگرافی درمانگاه تامین اجتماعی مشکین‌شهر در حالی رخ داد که تعداد کثیری از بیماران با پرونده‌هایی در دست گرفتار مراکز درمانی در شهرها و استان‌های هم‌جوارند.

 

موج گسترده اعتراض‌های مردمی نسبت به انتقال دستگاه سونوگرافی درمانگاه ولیعصر(عج) با وجود بیمارانی متعدد و محتاج به سونوگرافی، خبرنگار تسنیم را بر آن داشت تا با ورود به اجتماع مردم معترض مشکین‌شهر پای درد و دل آنان بنشیند.

آب از کجا گِل آلود است؟ مشکل کجای کار است که تجهیزات رادیولوژی برای درمانگاه تهیه می‌شود بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی متخصص و کاربلد در این رشته، دستگاه سونوگرافی مشکین‌شهر با وجود تعداد قابل توجه بیماران به این دستگاه گوشه‌ای از اتاق خاک می‌خورد و فقط موقعی که قرار است این دستگاه به اردبیل منتقل شود سر و صدای مردم و حتی مسئولان این شهرستان بلند می‌شود.

گلایه‌ها و اعتراضات مردمی از موقعی که سر و صدای انتقال دستگاه سونوگرافی به اردبیل در دستور برجی مدیر درمان استان اردبیل به سبب نبود نیروی متخصص دستگاه سونوگرافی در مشکین‌شهر شروع شد.

برجی با اشاره به اینکه واگذاری دستگاه از ابتدا منوط به تامین نیروی رادیولوژیست بود، افزود: استفاده از دستگاه سونوگرافی تا زمانی که نیروی انسانی متخصص در این رابطه تامین نشود غیرقابل ممکن است و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مکلف است تا نسیت به تامین نیروی انسانی اقدام کند که متاسفانه تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.

مدیر درمان استان اردبیل اظهار کرد: بالغ بر یک میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی در شهرستان مشکین‌شهر وجود دارد که به سبب نبودن نیروی انسانی متخصص حکم ضبط و توقیف آنها صادر شده اما در صورت تامین نیروی متخصص قابل بهره‌برداری است.

برجی از بی نتیجه بودن مذاکرات با نماینده مشکین‌شهر برای استخدام نیروی انسانی در درمانگاه تامین اجتماعی خبر داد و گفت: استخدام نیروی انسانی دست ما نیست و در این راستا باید مسئولان و نماینده مردم مشکین شهر در مجلس به طور مستقیم با وزیر وارد گفت‌وگو شود تا در نهایت به تامین نیرو و راه اندازی دستگاه سونوگرافی در درمانگاه ولیعصر(ع) منجر شود.

چه کسی مسئول تامین نیروی رادیولوژیست در درمانگاه مشکین‌شهر است؟ از زمانی که موضوع انتقال دستگاه سونوگرافی به بیمارستان سبلان اردبیل مطرح شده هر کدام از مسئولان در اردبیل و مشکین شهر دیگری را موظف به تامین نیروی انسانی می‌دانند و در این بین مردم سر در گم شده که به راستی چه کسی موظف به تامین نیروی انسانی بیمارستان است!؟

افکار عمومی مردم مشگین‌شهر حاکی از این است که آیا در شهرهای دیگر هم جذب نیروی کار متخصص رادیولوژی و سونوگرافی فرماندار و نماینده مردم در مجلس است؟ آیا مدیر درمان استان مسئول به کارگیری نیروهای متخصص در بیمارستان‌ها نیست؟ چرا مسئولان امر با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی که این روزها گریبان‌گیر مردم است سعی در حل و فصل مشکلات بیماران نیستند؟ آیا اضافه شدن ناراحتی‌های روحی به ناراحتی‌های جسمی بر حل مشکلات کمک می‌کند؟!

واکنش نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس برای انتقال تنها دستگاه سونوگرافی

ولی ملکی نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم موضع خود را درباره رفتار پیرامون خارج از عرف مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در رابطه با انتقال دستگاه سونوگرافی مرکز مشگین شهر به اردبیل گفت: در جهت احقاق حقوق مردم اقدام خواهم نمود اگرچه به مذاق بعضی از مسئولان خوش نیاید.

وی بیان کرد: برای تنویر افکار عمومی و موکلین و همشهریان عزیز اعلام می دارم راس ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه مورخه ۹۷/۱۰/۲۲ از طریق جناب آقای دکتر صمدی فرماندار محترم، مطلع شدم که از سوی مدیرکل محترم درمان تامین اجتماعی استان، چند نفر برای برگشت دادن دستگاه سونوگرافی به درمانگاه تامین اجتماعی مشگین شهر مراجعه کرده اند که با واکنش خودجوش مردم فهیم شهرستان مواجه گشته و فرماندار محترم نیز به محض آگاهی از موضوع، با دخالت به موقع مانع از این کار شده‌اند.

وی اظهار کرد: بنده برای اطلاع دقیق از موضوع با مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تماس گرفتم که وی اعلام کرد برای تحویل گرفتن دستگاه از شرکت فروشنده و راه اندازی آزمایشی باید دستگاه مذکور به مدت یک هفته در درمانگاه مرکز استان مستقر شود.

ملکی افزود: به وی گفتم کارشناسان شرکت فروشنده می توانند به درمانگاه مشگین شهر مراجعه و دستگاه مذکور را تست کرده و تحویل دهند اما وقتی اصرار مدیرکل را در عودت دستگاه مشاهده کردم، برایم محرز گردید که هدف از انتقال دستگاه، عدم تحویل دوباره آن به درمانگاه مشگین شهر و یا جایگزینی دستگاه مدرن و پیشرفته با دستگاه کارکرده و با کارآیی کمتر می باشد که در نهایت با مخالفت شدید اعلام کردم، کارشناسان شرکت مذکور باید به منظور تحویل دستگاه سونوگرافی به مشگین شهر بیایند.

وی تصریح کرد: جای سوال است، آیا دفاع از حقوق مردم، بویژه اقشار آسیب پذیر جامعه که غالبا بیمه شده تامین اجتماعی هستند برای جلب و جذب رای است؟

وی در پایان از اقدام به موقع و خودجوش مردم، و حضور به موقع اصحاب رسانه و تصمیم منطقی و قانونی فرماندار شهرستان به استحضار کلیه موکلان تشکر کرد و گفت: اینجانب در برابر هرگونه تصمیمی که موجب تضییع حقوق مردم گردد به شدت مخالفت کرده و در جهت احقاق حقوق آنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهم نمود اگرچه به مذاق بعضی از مسئولان خوش نیامد.‍

تا یک ماه باید نیروی انسانی متخصص برای راه اندازی سونوگرافی تامین شود

طاهر رسولی دادستان شهرستان مشکین‌شهر با توجه به مشاهده اعتراضات به حق مردم و مطالبه آنان جهت راه اندازی دستگاه سونوگرافی در درمانگاه بیان کرد: با عنایت به نیاز مردم شریف مشکین‌شهر و در جهت اقدام به نفع عموم صرف نظر از حواشی ایجاد شده و با در نظر گرفتن مشکلات حادث، ظرف مدت یک ماه آینده نسبت به آموزش کاربر مربوطه و راه اندازی سونوگرافی با مساعدت و اقدام مسئولان شهرستان اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: بدیهی است در صورت عدم حل مشکلات به عمل آمده پیرو راه اندازی دستگاه سونوگرافی، دستورات لازم وفق مقررات قانونی صادر خواهد شد.

موضع‌گیری نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس و فرماندار شهرستان نسبت به عدم انتقال دستگاه سونوگرافی به اردبیل تا حدودی آرامش خاطر را برای مردم مشکین شهر به ارمغان آورد اما هنوز تامین نشدن نیروی انسانی برای راه اندازی سونوگرافی حکایت از سرگردانی بیماران مراجعه کننده و نیازمند به سونوگرافی ادامه دارد.

چه کسی جواب‌گوی آه و ناله بیماران است؟ گلایه‌هایی از جنس محرومیت و تبعیض مردم خواهان رسیدگی جدی مسئولان نسبت به حل مشکلات بیماران هستند تا جایی که در گزارش هم ثبت شده، بیماران برای درمان و معالجه به شهرها و استان‌های همجوار مسافرت می‌کنند و از تامین هزینه سفر که به هزینه درمان و ویزیت دکتر مضاعف می‌شود آه و ناله می‌کنند و اکثر مردم بروز چنین مشکلاتی را ضعف مسئولان شهرستانی عنوان می‌کنند.

منبع تسنیم

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.